Jak vyprat kšiltovku? Důležité rady jak ji nezničit.

Kšiltovka je moderním doplňkem, který plní více funkcí najednou, díky čemuž nesmí chybět snad v žádném šatníku. Existuje široká škála typů a stylů pokrývek hlavy, které mohou ladit vašemu outfitu, ročnímu období, nebo dokonce i vaší náladě.

V tomto článku se budeme snažit tento problém vyřešit. Poskytneme Vám užitečné rady, jak různé druhy skvrn odstranit. Dále zde zjistíte, které domácí přípravky, či speciální prací a čistící prostředky pomohou Vaší oblíbené čepici vypadat čistě.

Nezapomeňte na několik obecných, ale důležitých pravidel, které můžou vaší kšiltovku zachránit:

Před praním si pečlivě přečtěte informace uvedené na štítcích produktů.  Na nich je uvedeno, zda musí výrobek projít automatickým chemickým čištěním, a pokud ano tak, v jakém teplotním režimu. Z toho vyplývá, že je vho
                     Velikost    Velikost čepice pro dospělé je univerzální. Díky plastovému zapínání si můžete velikost přispůsobit svému obvodu.     


dné důvěřovat informacím výrobce, abyste toho později nelitovali.

Jak poznáte, jestli můžete čepici prát v pračce? Takové čepice by měly mít měkký čelo bez výztuže a pevného tvaru předních panelů čepice.  Takové modely lze prát v jemném režimu.

Více v článku o kšiltovkách s výstuží zde.

 

Naše doporučení

Čepice raději nikdy neperte v automatické pračce! Protože jen málokterý druh kšiltovek se po takovém zákroku nezničí.
 

Užitečné tipy:

Používejte pouze šetrné čisticí prostředky, které neobsahují chlór. Případně můžete použít dětský prací prostředek. Poté vyměňte vodu a omyjte použitý přípravek, v případě potřeby několikrát opakujte. Kšiltovku můžete také vypláchnou pod tekoucí vodou!
 

Užitečné tipy:

Čepici nikdy nesušte na přímém slunci. Případné nerovnosti můžete po vysušení vyrovnat navlhčením pomačkaného místa rozprašovačem s čistou vodou. Po vyčištění a vysušení doporučujeme kšiltovku naimpregnovat. Použitím vhodné impregnace, zabráníte tím jejímu rychlému ušpinění a případnému vyšisovaní.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.