Jaký je rozdíl mezi "constructed" a "unconstructed" kšiltovkou

Možná jste se již s tímhle popiskem u kšiltovky setkali a nebyli jste si jistí co tyhle výrazy znamenají, nebo jste nenašli dost informací o co vlastně jde a protože bych ráda rozšířila nabídku o tenhle typ kšiltovek, rozhodla jsem se, že Vám o tom něco málo napíšu. Možná se to bude někomu hodit v rozhodování jakou kšiltovku by si chtěl pořídit nebo nechat ušít. 

Na začátek by bylo dobré říct , že se nejedná o střih pouze o způsob kterým je kšiltovka vyrobena a ten dáva kšiltovce její osobitý styl.

 

Kšiltovka s označením "CONSTRUCTED" 

constructed caps"Constructed cap" někdy bývá taky označována i jako “structured cap” je kšiltovka s pevným čelem, tzn., že v koruně čepice v oblasti těsně nad čelem je k vrchnímu materiálu z kterého je kšiltovka ušita, nažehlená speciální výztuha která pomáhá koruně držet svůj tvar. Jedním z nejběžnějším příkladu je kšiltovka v style baseball, nebo dnes tolik oblíbená kšiltovka střihu A-frame. U mně v eshopu jsou tyto čepice v popisku označeny jako kšiltovky s pevným čelem. 

Jak je vidět na obrázku, koruna této čepice má výrazný tvar. Výztuha drží korunu nahoru a tím jí dává formálnější a jednotný vzhled. 

  

 Kšiltovka s označením "UNCONSTRUCTED"

anvil-solid-low-profile-brushed-twill-6-panel-caps

Už asi tušíte, že kšiltovka označen "Unconstructed cap" nebo taky “unstructured cap”  je kšiltovka bez výztuhy. Ano, je to tak, je to kšiltovka bez výztuhy a obvykle ji nahrazuje bavlněná podšívka. To taky závisí na výrobci a na způsobu jakým bude na kšiltovce udělaná aplikace.  

"Unconstructed cap" má neformální pomačkaný vzhled, ale i kůly tomuhle "nedostatku" se těší velké oblibě a to proto jak padne na hlavu.                                                                                               

 

  
structure

Kdo nosí jaké kšiltovky?

Od té doby co se sama zaobírám výrobou kšiltovek pozoruji, kdo a jaké kšiltovky dnes nosí. "Constructed cap" kšiltovky s pevným čelem nosí převažne mladí lidé který kšiltovkou chtějí zdůraznit svůj styl. 

"Unconstructed cap" nosí převažně starší páni který ocení dobře padnoucí kšiltovku což se jim u kšiltovky bez výztuhy nabízí.

Ženy zase preferují "constructed cap".

Pokud by jste chtěli někoho kšiltovkou obdarovat doporučuji popřemýšlet o tom, kdo bude kšiltovku nosit, jaký má styl, případně jaké kšiltovky už má a rád je nosí.  

 zdroj: http://www.hatterashats.com/capstyle.htm

 

 

 

 

 

 

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.