Jak odstraniť skvrny z čepice.

Jak odstranit skvrny a nic nezkazit

Občas se stane, že čepici potřebujete nejen osvěžit, ale také vyčistit skvrnu, kterou nelze odstranit jednoduchým vypráním. Existuje několik užitečných tipů, jak to udělat, aniž byste si nakonec zničili kšiltovku. Volba způsobu čištění a prostředků závisí na typu skvrny.

Nejběžnějším způsobem, jak odstranit staré skvrny od potu na vnitřním okraji kšiltovky, je použití aspirinu. Dvě tablety aspirinu rozpusťte ve 100 ml teplé vody, naneste tento roztok na skvrnu a nechte chvíli působit. O hodinu později jej opláchněte v několika vodách, aby na ni nezůstaly žádné stopy aspirinu. Pokud si nejste jistí účinkem nebo byla čepice příliž špinavá, otřete špinavé místa navíc hadříkem a poté opláchněte zbytky roztoku z aspirinu.

 

Pokud nnemáte po ruce aspirin, můžete použít peroxid vodíku nebo obyčejnou kuchyňskou sůl. Pamatujte, že peroxid vodíku není vhodný k čištění barevných předmětů. Aplikuje se přímo na místa, kde se objevily skvrny od potu. Pokud jde o sůl, připraví se z ní roztok v poměru 100 ml vody na dvě lžičky soli. Dobře promíchejte a aplikujte na znečištěná místa. Mimochodem, sůl "rozjasňuje" barvy, takže je šance, že po této proceduře bude kšiltovka ještě jasnější.

 

Mastné skvrny snadno roztokem sody (4 lžíce jedlé sody na čtvrt sklenice teplé vody) nebo prostředkem na mytí nádobí. Nejlepší je skvrnu přetřít roztokem pomocí štětce nebo hadříku, a poté na hodinu odložit. Pokud používáte prostředek na mytí nádobí, nechte jej působit delší dobu, například přes noc. Obojí lze smýt teplou tekoucí vodou a bez žehlení sušit stejným způsobem, jak je uvedeno výše.

 

S jakými čisticími prostředky můžete odstranit skvrny z baseballových čepic.

Nezapomeňte na nenahraditelné prací mýdlo. Dokonale odstraňuje všechny druhy skvrn, odstraňuje mastnotu, špínu, prach, pot a stopy trávy. Je zdravotně nezávadný a hypoalergenní, takže jej lze použít k praní dětských čepiček, a to bez obav z podráždění pokožky. Znečištěná místa potřete mýdlem nebo celé namočte do předem připraveného prostředku. Pro přípravu roztoku nastrouhejte trochu mýdla na jemnou na struhadle a rozpusťte ve vodě.

 

Bílé zadní části, poničené nažloutlými skvrnami od potu nebo se stopami mořské soli, lze vyčistit směsí soli a citronu. Abyste dosáhli, co nejlepších výsledků, musíte smíchat čerstvou citronovou šťávu se lžičkou neionizované soli. Tento roztok se nanese na skvrnu a nechá se působit 12 hodin, a poté se důkladně opláchne.

 

Při používání jakýchkoli čisticích prostředků je nejlepší dodržovat tyto obecné pokyny:

  • pozorně si přečtěte pokyny na štítku, abyste zjistili, zda můžete pro tento produkt použít chemické čisticí prostředky.
  • prací prostředek je lepší nelít přímo na čepici, ale připravit si vodný roztok a nanášet ho houbičkou přímo na místa znečištění. Jinak hrozí, že prostředek zničí materiál a zanechá bledé skvrny, zejména na barevných čepicích z přírodních nebo džínových látek.
  • aby nedošlo k poškození textury látky nebo dekorativních prvků, je lepší produkt příliš aktivně nedrhnout a nepoužívat hrubé kartáče
  • čisticí prostředky se doporučuje umýt velkým množstvím teplé vody, a pokud v důsledku toho stále existují skvrny, opakujte tento postup, dokud skvrny úplně nezmizí.
  • tuhost tvaru snapback nebo trucker lze po umytí obnovit, pokud se čepice postříká roztokem škrobu v poměru tři polévkové lžíce na litr vody.
  • syntetické výrobky by se měly prát v ještě chladnější vodě než čepice z přírodních tkanin a modely s kousky kůže nebo kožešiny lze čistit pouze bez kontaktu s vodou.

Všechny naše produkty jsou vyrobeny z kvalitních tkanin, které umožňují hlavě dýchat, a tím snižují pocení hlavy. Jsme si jisti, že při správném nošení a čištění s nimi nebudete mít žádné problémy. 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.