Péče o kšiltovky

Koupit a nosit je nestačí. Pokud chcete, aby vaše vytoužené kousky vydržely déle než jednu sezónu, připravte se na pravidelnou péči.

Péče o kšiltovky
 

OCHRANA

Ochrana patří mezi jeden z nejzákladnějších a nejdůležitějších kroků. Prostředky ovšem vybírejte vždy s ohledem na materiál. Látka, kůže, semiš, síťovina nebo hladké umělé materiály vyžadují jiný typ ochrany. Pokud se hodně potíte nezapomínejte na šátek. Pot je skutečně hodně agresivní a pokud svoji kšiltovku nebudete dostatečně chránit může dopadnou jako tahle na obrázku. 
Péče o kšiltovky
 

Péče

Nezapomínejte vaši kšiltovku chránit před vlhkem, prachem a zašpiněním. Pokud ochranu nezanedbáte, jakákoli následná péče a čištění bude výrazně jednodušší a Vaše kšiltovka vydrží podstatně déle jako nová.
Péče o kšiltovky
 

Čistění

Pokud se chcete vyhnout ponoření celé kšiltovky do vody, připravte se na pravidelnou péči. Kartáč, lepicí váleček a jemné vlhčené ubrousky jsou základem, se kterým si pro běžnou údržbu vystačíte. Na větší špínu nebo skvrny od potu budete, ale muset použít zmíněnou vodu a kartáček. S tím ale opatrně. Některé mají tendenci pouštět barvu. Když už je namočíte, doporučuji vodu z látky vysát papírovou utěrkou nebo bavlněným hadříkem a nechat uschnout napnutou. Buď na nějaké figuríně, či jednoduše na 5 litrové zavařovací sklenici. Jiným způsobem může kšiltovka ztratit svůj tvar a materiál zkrabatět.
Péče o kšiltovky
 

Kšiltovky nepatří do pračky.

Přestože se to obzvlášť u textilních kšiltovek nabízí, rozhodně to není dobrý nápad. My to rozhodně nedoporučujeme! Kšiltovka praním v pračce ztratí tvar a už nikdy nebude tak hezká. Kšiltovku nejlépe vyčistíte pomocí malého kartáčku, vlažné vody a jemného pracího prostředku, mýdla nebo šamponu.
Péče o kšiltovky
 

Prevence

V péči o čepice nepodceňujte prevenci. Než s novým kouskem vyrazíte z domu, vsaďte na kvalitní impregnaci. Zmírníte tak ušpinění denním nošením, ale i poškození materiálu vodou. Nové kšiltovky se tak stanou odolnější. S prachem a hrubými nečistotami si nic neporadí tak dobře jako právě kartáček. Nezapomeňte na jakékoli záhyby, přechody nebo aplikace, v jejichž okolí se prach velmi snadno usadí. 

Chcete vědět jak vyprat kšiltovku a nezničit ji? Návod krok po kroku a důležité rady jak na to najdete v tomto článku.

Číst dál

Péče o kšiltovky

Kšiltovka pro tátu a syna - khaki 2ks

Máte rádi kšiltovky a rádi byste měli stejnou kšiltovku se svým synem. Set táta a syn Vás určitě potěší.
Péče o kšiltovky

Kšiltovka Trucker-7 Panel - černá

Handmade 7 panelová kšiltovka s výšivkou pro všechny, kteří se nebojí ukázat svůj styl a originalitu.
Péče o kšiltovky

Kšiltovka 7 Panel- tvídová-stromky korek 

 Kšiltovky s ohnutým kšiltem se pohodlně nosí a díky svému střihu netlačí do čela. 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.