O nás

Jmenuji se Xénia Gajdošová a před téměř šesti lety jsem začala budovat první českou značku kšiltovek jako touhu pracovat na něčem, co mne bude bavit a naplňovat. První kšiltovky vznikali pod značkou X.style, která postupně přerostla ve značku Gesty Caps.

Touha ukázat jak složité a zároveň zajímavé a nápadité tohle řemeslo je.

‘’K výrobě jedné kšiltovky je potřeba až 12 průmyslových strojů. ‘‘

Snažím se jít s dobou a k výrobě kšiltovek používám i moderní stroje, ale u mě v dílně naleznete i šicí stroje, které by mohli patřit již mezi historické kousky. I když už mají své léta, stále fungují naprosto precizně a připomínají, že každá čepice nese v sobě kus poctivé práce.  

‘’Kšiltovky, které nejsou z velké sériové výroby, za kterými stojí konkrétní člověk. ‘‘

„Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.“

Z fyzikálního pohledu totiž balónky působí zcela nezajímavě.

Myslím, že právě díky tomu jsem se dostala až sem a snažím se jít dál svou cestou. Cestou, na které tohle řemeslo je zcela nepoznané a nemá v Čechách a na Slovensku tradici. Tím moje cesta nekončí, neustále se učím, hledáme nové způsoby, aby výrobek byl profesionálně a kvalitně spravovaný. Gesty Caps jsou kšiltovky zaměřená na kvalitní materiály, perfektní střihy, precizní zpracování a individuální přístup. Individuální přístup ke každému zákazníkovi a návrat k tradičním výrobním postupům je dělá unikátními.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.