Novinky

Změnili jsme jméno.

Pořád jsme vyrobené v Česku, pořád jsme skvěle padnoucí. Potřebovali jsme se ale změnu, potřebovali jsme se odlišit, a na to nám starý název nestačil. Název X.style nám v začátcích skvěle posloužil, ale je načase posunout se dál. Hledali jsme jméno, které by přímo souviselo s kšiltovkami a spojovalo současné s minulým.

Chtěli jsme unikátní, jednoduché a lehce zapamatovatelné jméno.  Cesta hledání nebyla vůbec jednoduchá, přešli jsme mnoho nápadů a nic se nám nezamlouvalo. Nějaký čas jsme ani nedoufali, že nový název najdeme. Až jsme si položili otázku: Co znamená slovo kšiltovka? A bylo to tam!  

Kšiltovka je hovorový název čepice se stínítkem či štítkem, který zabraňuje oslnění. Stínítku či štítku čepice se u nás hovorově říká kšilt. Kšilt je germanismus z německého Geschild v rakouské výslovnosti ge jako k.

Název Gestycaps tak vznikl spojením tří slov.

A protože to tak hezky zafungovalo při hledání nového jména, zkusili jsme se i při tvorbě loga podívat úplně na začátek. Stanovili jsme si najít 3 základní kritéria.

  1. Nejoblíbenější motiv kšiltovek - jednoznačně HORY, tento motiv je s námi od samého začátku.
  2. Největší zlom ve výrobě - vyšívání (první naprogramovaná výšivka). 
  3. Zájmy zákazníků - příroda, cestování a zase HORY.

Děkujeme za vaši věrnost a těšíme se na společnou budoucnost. 

O nás

Jmenuji se Xénia Gajdošová a před téměř šesti lety jsem začala budovat první českou značku kšiltovek jako touhu pracovat na něčem, co mne bude bavit a naplňovat. První kšiltovky vznikaly pod značkou X.style, která postupně přerostla ve značku Gestycaps.

O nás

‘‘Ukázat jak složité a zároveň zajímavé a nápadité tohle řemeslo je.‘‘

Chtěla bych svým zákazníkům ukázat, kolik práce stojí za výrobou jedné kšiltovky, jak krásná a zároveň náročná práce to je a co všechno je potřeba k tomu, aby jejich vybraný kousek byl dokonalý a perfektně seděl.

Výroba kšiltovky od vysekávání dílů až po samostatné napařování a tvarování hotové kšiltový je technicky složitý postup, který by se svojí náročností dal přirovnat k výrobě bot.

O nás
O nás

Výroba kšiltovek

K výrobě jedné kšiltovky je potřeba až 12 průmyslových strojů. Snažím se jít s dobou a k výrobě kšiltovek používám i moderní stroje, ale u mě v dílně naleznete i šicí stroje, které by mohly patřit již mezi historické kousky. I když už mají svá léta, stále fungují naprosto precizně a připomínají, že každá čepice nese v sobě kus poctivé práce.

Svěřte se do rukou zkušeného řemeslníka, který s láskou a pečlivostí vyrábí každou kšiltovku. Každý kousek je originál a ručně zpracovaný s ohledem na detaily. Kvalita materiálů je pro mě prioritou, abyste měli jistotu, že vaše kšiltovka vydrží dlouho a bude vypadat skvěle.

Nečekejte na dokonalou příležitost, dopřejte si jedinečný doplněk, který zvýrazní vaši osobnost a dodá vašemu outfitu šmrnc. Každá kšiltovka je vyrobena s láskou a péčí, abyste se cítili skvěle a sebevědomě ve každé situaci.

‘’Kšiltovky, které nejsou z velké sériové výroby, za kterými stojí konkrétní člověk. ‘‘

Komerční střihy jsem upravila podle vlastního vkusu a následně konzultovala a upravovala dle požadavků zákazníků, tak aby kšiltovky seděly, co nevětšímu počtu typů hlav a obličejů. Výsledkem jsou jednoduché linie, originální vzhled a neokoukané barevné kombinace.

O nás

„Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.“  

Myslím, že právě díky tomu jsem se dostala až sem a snažím se jít dál svou cestou. Cestou, na které tohle řemeslo je zcela nepoznané a nemá v Čechách a na Slovensku tradici. Tímto moje cesta nekončí. Neustále se učím, hledám nové způsoby, aby výrobek byl profesionálně a kvalitně zpracovaný."

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.