Novinky

Změnili jsme jméno.

Pořád jsme vyrobené v Česku, pořád jsme skvěle padnoucí. Potřebovali jsme se ale změnu, potřebovali jsme se odlišit, a na to nám starý název nestačil. Název X.style nám v začátcích skvěle posloužil, ale je načase posunout se dál. Hledali jsme jméno, které by přímo souviselo s kšiltovkami a spojovalo současné s minulým.

Chtěli jsme unikátní, jednoduché a lehce zapamatovatelné jméno.  Cesta hledání nebyla vůbec jednoduchá, přešli jsme mnoho nápadů a nic se nám nezamlouvalo. Nějaký čas jsme ani nedoufali, že nový název najdeme. Až jsme si položili otázku: Co znamená slovo kšiltovka? A bylo to tam!  

Kšiltovka je hovorový název čepice se stínítkem či štítkem, který zabraňuje oslnění. Stínítku či štítku čepice se u nás hovorově říká kšilt. Kšilt je germanismus z německého Geschild v rakouské výslovnosti ge jako k.

Název Gestycaps tak vznikl spojením tří slov.

A protože to tak hezky zafungovalo při hledání nového jména, zkusili jsme se i při tvorbě loga podívat úplně na začátek. Stanovili jsme si najít 3 základní kritéria.

  1. Nejoblíbenější motiv kšiltovek - jednoznačně HORY, tento motiv je s námi od samého začátku.
  2. Největší zlom ve výrobě - vyšívání (první naprogramovaná výšivka). 
  3. Zájmy zákazníků - příroda, cestování a zase HORY.

Děkujeme za vaši věrnost a těšíme se na společnou budoucnost. 

O nás

Jmenuji se Xénia Gajdošová a před téměř šesti lety jsem začala budovat první českou značku kšiltovek jako touhu pracovat na něčem, co mne bude bavit a naplňovat. První kšiltovky vznikali pod značkou X.style, která postupně přerostla ve značku Gesty Caps.

Touha ukázat jak složité a zároveň zajímavé a nápadité tohle řemeslo je.

‘’K výrobě jedné kšiltovky je potřeba až 12 průmyslových strojů. ‘‘

Snažím se jít s dobou a k výrobě kšiltovek používám i moderní stroje, ale u mě v dílně naleznete i šicí stroje, které by mohli patřit již mezi historické kousky. I když už mají své léta, stále fungují naprosto precizně a připomínají, že každá čepice nese v sobě kus poctivé práce.  

‘’Kšiltovky, které nejsou z velké sériové výroby, za kterými stojí konkrétní člověk. ‘‘

„Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.“

Z fyzikálního pohledu totiž balónky působí zcela nezajímavě.

Myslím, že právě díky tomu jsem se dostala až sem a snažím se jít dál svou cestou. Cestou, na které tohle řemeslo je zcela nepoznané a nemá v Čechách a na Slovensku tradici. Tím moje cesta nekončí, neustále se učím, hledáme nové způsoby, aby výrobek byl profesionálně a kvalitně spravovaný. Gesty Caps jsou kšiltovky zaměřená na kvalitní materiály, perfektní střihy, precizní zpracování a individuální přístup. Individuální přístup ke každému zákazníkovi a návrat k tradičním výrobním postupům je dělá unikátními.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.